בר מים

בר מים הוא מתקן המשתמש לסינון המים ולניקוי שלהם, והוא מסוגל להרתיח ולקרר את המים ואפילו לשמור עליהם בטמפרטורה הרצויה כדי שברגע שתצטרכו המים יהיו זמינים ולא תצטרכו לחכות להרתחה או לקירור של המים. בבר מים אין צורך בסחיבת בקבוקי מים כבדים כמו במתקן מים מינרלים. לבר מים יש המון חברות שונות ולכל אחד מערכת לסינון מים משלו המנקה את המקים מחיידקים ומדברים המזיקים לגוף.

בר המים מקרר או מחמם את המים לטמפרטורה שהוגדרה לו מראש על ידי המפעיל או על ידי בעליו. הוא נושא גופי קירור וחימום ומד טמפרטורה שימדוד בכל רגע נתון את הטמפרטורה של המים ויחליט מתי לקרר אותם או מתי לחמם. גופי החימום והקירור חסכוניים בחשמל ומדויקים בטמפרטורה שאליה הם צריכים להגיע. פעולת החימום והקירור מתבצעת כל פרק זמן שקצוב מראש על ידי בר המים או על ידי המשתמש. אם בר המים לאחר פרק זמן מרגיש שאין שימוש במכשיר הוא לא יחמם או יקרר שוב את המים כדי לחסוך בחשמל.

לכל בר מים יש מערכת סינון משלה , חברות שונות המציעות בר מים משלהן מציעות גם את טכנולוגית הסינון שלה המנקה את המים שיהיו ניתנים לשתייה . המון מחקרים ורופאים בדקו את מערכת הסינון והגיע למסקנה כי ניקוי , חימום , וקירור של המים עלולה להוריד מהערך התזונתי והבריאותי של המים היוצאים מהמכנה , אך יש ביקורות טובות של רופאים שונים ומחקרים שמעריכים ומודים שהמערכת הזו עוזרת לנו לשמור על גופינו ועל בריאותינו.

ברוב בתים בישראל בר המים נמצא ומאפשר חיים נוחים יותר ומזרז הכנת משקאות חמים, רוב ברי המים יש מים מוקצבים אשר הוא מחמם או מקרר אותם . בממוצע בר מים יכול למלא שמונה כוסות מים במים חמים. וניתן למצוא את ברי המים גם במקומות מפוארים ואירועים המוגש לאורחים. בר המים יכול לשמש כרהיט בבית שיעזור לעיצובו . לכל בר מים יש כמה צבעים וכמה סגנונות שיוכלו להתאים לכל בית או לכל סט כלים.